Logo PuraLuft
LETNIA ZNIŻKA!
Od 20 czerwca do 10 lipca oferujemy aż 10% zniżki na cały asortyment*.
Wystarczy wpisać kod Summer2024 przy kasie.
Rabat zostanie automatycznie odjęty od wartości koszyka.
*z wyjątkiem towarów typu B

Filtr powietrza PuraLuft


Oczyszczacz powietrza jest tylko tak dobry, jak jego filtry. Dlatego pamiętaj o regularnej wymianie filtrów w urządzeniu. Dzięki wymianie filtrów, powietrze w Twoim domu zawsze pozostanie świeże.

Wszystkie filtry powietrza w skrócie

Do jakiego oczyszczacza powietrza potrzebne są filtry?

Luftfilter ARP-420-H
Oczyszczacz powietrza 
PuraLuft ARP-420 H
Luftfilter ARP-F7.40L
Oczyszczacz powietrza PuraLuft ARP-F7.40L
Luftfilter ARP-F4.50H
Oczyszczacz powietrza PuraLuft ARP-F4.50H
Luftfilter ARP-FG4.80H
Oczyszczacz powietrza PuraLuft ARP-GF4.80H
Luftfilter ARP-F6.50H
Oczyszczacz powietrza PuraLuft ARP-F6.50H

Filtr wstępny


Filtr wstępny to filtr o grubych oczkach, który wychwytuje większe cząstki, takie jak kłaczki kurzu czy sierść zwierząt domowych. Filtr wstępny i wyłapywanie większych cząstek jest niezwykle ważne, aby powierzchnia pozostałych filtrów o mniejszych oczkach nie była pokryta dużymi cząstkami i tym samym upośledzała ich działanie. Filtr wstępny nie musi być wymieniany, ponieważ można go przepłukać pod bieżącą wodą. Zalecamy, aby robić to raz w miesiącu.

Kupić filtr wstępny

Filtr HEPA


Filtr HEPA (High Efficient Particulate Air) jest ważnym elementem oczyszczaczy powietrza. Wysokowydajny filtr cząstek stałych skutecznie usuwa do 99,9% unoszących się w powietrzu wirusów, bakterii, drobnego pyłu, a także alergenów takich jak pyłki w ciągu zaledwie 120 minut. Filtry HEPA występują w różnych klasach. Im wyższa klasa, tym wyższa skuteczność.

Kup filtr HEPA
HEPA-Filter Seitenansicht

Filtr z węglem aktywnym


Filtr z węglem aktywnym (zwany również filtrem węglowym) posiada niezwykle drobną strukturę o drobnych porach i kątach, dzięki czemu filtruje związki organiczne, gazy i zapachy. Dzięki strukturze plastra miodu nawet najdrobniejsze cząsteczki są wyłapywane i zatrzymywane wewnątrz. Filtry z węgla aktywnego są często umieszczane za filtrami HEPA, aby jeszcze bardziej zwiększyć skuteczność oczyszczacza powietrza.

Kupić filtr z węglem aktywnym

Filtry elektrostatyczne


Elektrostatyczny filtr powietrza (także filtr plazmowy) działa podobnie jak magnes, który przyciąga cząsteczki żelaza. Cząsteczki są elektrycznie dodatnio naładowane (zjonizowane) oraz przyciągane i utrzymywane przez ujemnie naładowane metalowe płytki. Skuteczność tych filtrów wynosi około 95%. Jeśli filtr elektrostatyczny jest zabrudzony, można go łatwo wyczyścić odkurzaczem.

Kupić filtry elektrostatyczne

Filtr nawilżający


Zbyt niska wilgotność powietrza w zamkniętych pomieszczeniach może zakłócać własne samopoczucie i prowadzić do podrażnienia oczu i błon śluzowych. Dzięki oczyszczaczowi powietrza z funkcją nawilżania można doprowadzić wilgotność w pomieszczeniu do komfortowego poziomu. Związany z tym filtr nawilżający filtruje bakterie i kamień z wody, zanim zostanie ona uwolniona do powietrza.

Kupić filtr nawilżający

Filtr VOC


Wysokie stężenie formaldehydu i lotnych związków organicznych w pomieszczeniach może prowadzić do poważnych uszczerbków na zdrowiu, takich jak bóle głowy, zmęczenie czy podrażnienie dróg oddechowych. Dzięki odpowiednio dopasowanemu filtrowi VOC, który niezawodnie redukuje z powietrza lotne gazy organiczne, takie jak amoniak, aceton i formaldehyd, można trwale rozwiązać te problemy.

Kupić filtr VOC

Kombinacje filtrów


Kombinacje filtrów PuraLuft łączą kilka filtrów w jednym. Więc zawsze jesteś po bezpiecznej stronie.

Kupić kombinacje filtrów
Nasze usługi:
Bezpłatna wysyłka
od 266,09 zł
24 miesiące
Gwarancja
Gwarancja zwrotu pieniędzy
Założona w 2018 roku, na początku 2021 roku rozpoczęliśmy działalność gospodarczą w Niemczech jako PuraLuft GmbH. Marka "Made in Germany" to nasz punkt ciężkości, a także pasja i zaangażowanie. Nasze wartości stanowią podstawę naszych wzajemnych kontaktów i tym samym gwarantują wyjątkową jakość naszych produktów. Więcej
Der grüne Punkt Label
VDE geprüft
SSL verschlüsselt
Metody płatności
Partner wysyłkowy
DHL Logo
dpd Logo
Hermes Logo
PuraLuft © 2024.
Wszelkie prawa zastrzeżone
Wybierz język:
usercart