Logo PuraLuft
Zapewnij sobie aż 15% zniżki na zakup do 29.09.2023.
Do każdego zamówienia otrzymasz również BEZPŁATNIE wymienny filtr HEPA!

Wystarczy wpisać kod kuponu PuraLuft2023 przy kasie.

Filtr powietrza PuraLuft


Oczyszczacz powietrza jest tylko tak dobry, jak jego filtry. Dlatego pamiętaj o regularnej wymianie filtrów w urządzeniu. Dzięki wymianie filtrów, powietrze w Twoim domu zawsze pozostanie świeże.

Wszystkie filtry powietrza w skrócie

Do jakiego oczyszczacza powietrza potrzebne są filtry?

Luftfilter ARP-420-H
Oczyszczacz powietrza 
PuraLuft ARP-420 H
Luftfilter ARP-F7.40L
Oczyszczacz powietrza PuraLuft ARP-F7.40L
Luftfilter ARP-F4.50H
Oczyszczacz powietrza PuraLuft ARP-F4.50H
Luftfilter ARP-FG4.80H
Oczyszczacz powietrza PuraLuft ARP-GF4.80H
Luftfilter ARP-F6.50H
Oczyszczacz powietrza PuraLuft ARP-F6.50H

Filtr wstępny


Filtr wstępny to filtr o grubych oczkach, który wychwytuje większe cząstki, takie jak kłaczki kurzu czy sierść zwierząt domowych. Filtr wstępny i wyłapywanie większych cząstek jest niezwykle ważne, aby powierzchnia pozostałych filtrów o mniejszych oczkach nie była pokryta dużymi cząstkami i tym samym upośledzała ich działanie. Filtr wstępny nie musi być wymieniany, ponieważ można go przepłukać pod bieżącą wodą. Zalecamy, aby robić to raz w miesiącu.

Kupić filtr wstępny

Filtr HEPA


Filtr HEPA (High Efficient Particulate Air) jest ważnym elementem oczyszczaczy powietrza. Wysokowydajny filtr cząstek stałych skutecznie usuwa do 99,9% unoszących się w powietrzu wirusów, bakterii, drobnego pyłu, a także alergenów takich jak pyłki w ciągu zaledwie 120 minut. Filtry HEPA występują w różnych klasach. Im wyższa klasa, tym wyższa skuteczność.

Kup filtr HEPA
HEPA-Filter Seitenansicht

Filtr z węglem aktywnym


Filtr z węglem aktywnym (zwany również filtrem węglowym) posiada niezwykle drobną strukturę o drobnych porach i kątach, dzięki czemu filtruje związki organiczne, gazy i zapachy. Dzięki strukturze plastra miodu nawet najdrobniejsze cząsteczki są wyłapywane i zatrzymywane wewnątrz. Filtry z węgla aktywnego są często umieszczane za filtrami HEPA, aby jeszcze bardziej zwiększyć skuteczność oczyszczacza powietrza.

Kupić filtr z węglem aktywnym

Filtry elektrostatyczne


Elektrostatyczny filtr powietrza (także filtr plazmowy) działa podobnie jak magnes, który przyciąga cząsteczki żelaza. Cząsteczki są elektrycznie dodatnio naładowane (zjonizowane) oraz przyciągane i utrzymywane przez ujemnie naładowane metalowe płytki. Skuteczność tych filtrów wynosi około 95%. Jeśli filtr elektrostatyczny jest zabrudzony, można go łatwo wyczyścić odkurzaczem.

Kupić filtry elektrostatyczne

Filtr nawilżający


Zbyt niska wilgotność powietrza w zamkniętych pomieszczeniach może zakłócać własne samopoczucie i prowadzić do podrażnienia oczu i błon śluzowych. Dzięki oczyszczaczowi powietrza z funkcją nawilżania można doprowadzić wilgotność w pomieszczeniu do komfortowego poziomu. Związany z tym filtr nawilżający filtruje bakterie i kamień z wody, zanim zostanie ona uwolniona do powietrza.

Kupić filtr nawilżający

Filtr VOC


Wysokie stężenie formaldehydu i lotnych związków organicznych w pomieszczeniach może prowadzić do poważnych uszczerbków na zdrowiu, takich jak bóle głowy, zmęczenie czy podrażnienie dróg oddechowych. Dzięki odpowiednio dopasowanemu filtrowi VOC, który niezawodnie redukuje z powietrza lotne gazy organiczne, takie jak amoniak, aceton i formaldehyd, można trwale rozwiązać te problemy.

Kupić filtr VOC

Kombinacje filtrów


Kombinacje filtrów PuraLuft łączą kilka filtrów w jednym. Więc zawsze jesteś po bezpiecznej stronie.

Kupić kombinacje filtrów
Nasze usługi:
Bezpłatna wysyłka
od 266,09 zł
24 miesiące
Gwarancja
Gwarancja zwrotu pieniędzy
Założona w 2018 roku, na początku 2021 roku rozpoczęliśmy działalność gospodarczą w Niemczech jako PuraLuft GmbH. Marka "Made in Germany" to nasz punkt ciężkości, a także pasja i zaangażowanie. Nasze wartości stanowią podstawę naszych wzajemnych kontaktów i tym samym gwarantują wyjątkową jakość naszych produktów. Więcej
Der grüne Punkt Label
VDE geprüft
SSL verschlüsselt
Metody płatności
Partner wysyłkowy
DHL Logo
dpd Logo
Hermes Logo
PuraLuft © 2023.
Wszelkie prawa zastrzeżone
Wybierz język:
usercart