Źródła zanieczyszczenia powietrza w domu

9 czerwca, 2022

Kiedy słyszymy o zanieczyszczeniu powietrza, od razu wyobrażamy sobie ulice miast ze spalinami, kurzem drogowym, emisjami z przedsiębiorstw.

I prawie nigdy nie myślimy o tym, że w domu, w którym spędzamy większość życia, śpimy, jemy i odpoczywamy, jest również zanieczyszczenie powietrza.

W mieszkaniach i domach nie ma tak niewielu źródeł zanieczyszczeń. Tak więc meble wykonane z płyty wiórowej wydzielają niebezpieczny formaldehyd, wiele materiałów budowlanych jest również źródłem szkodliwych związków lotnych.

Chemia gospodarcza, dywany, poduszki, a nawet miękkie zabawki to ulubione siedliska roztoczy, które powodują alergie i mogą wywoływać ataki astmy.

Sierść zwierzęca, bakterie, wirusy, grzyby pleśniowe – to wszystko również mieszkańcy naszych domów.

Aby powietrze w domu stało się czystsze i świeższe, pomieszczenia muszą być regularnie wentylowane. Ale co robić w zimnych porach roku? Co zrobić, jeśli okna wychodzą na drogę/autostradę/autostradę? A co jeśli sąsiad lubi palić na balkonie i cały dym leci prosto do twojego pokoju?

W takich sytuacjach problem można rozwiązać za pomocą specjalnego sprzętu klimatycznego - oczyszczacza powietrza (filtr powietrza). To urządzenie, które pochłania powietrze z pomieszczenia, oczyszcza je i podaje z powrotem.

Niemieckie oczyszczacze powietrza PuraLuft są wyposażone w wielostopniowy system czyszczenia, funkcję jonizacji, a niektóre modele z funkcją nawilżania.

Dzięki temu urządzeniu powietrze w domu zawsze będzie czyste i świeże.

Masz pytanie dotyczące oczyszczania powietrza lub chcesz kupić oczyszczacz powietrza? Zapraszam do kontaktu pod numerem telefonu +48 8003 211 337 lub mailem. Wszystkie konsultacje i rozmowy telefoniczne na terenie Polski są BEZPŁATNE.

Metody Płatności
Główny partner wysyłkowy
Mit diesem Logo mцchten wir zeigen, dass wir Kunde beim Grьnen Punkt sind, und damit unseren Pflichten zur Systembeteiligung nach dem Verpackungsgesetz nachkommen wollen.
usercartphone-handsetcrossmenulist