TOP 4 alergeny w naszym domu

25 marca, 2022

Niewiarygodne, ale prawdziwe: nasze domy są pełne alergenów. Jeśli od czasu do czasu zaczynasz tak kichać, a twój nos robi się czerwony i zaczyna mu brakować, możesz, podobnie jak 14-35% ludzi, wpaść w kategorię alergicznego nieżytu nosa.

A to poważny powód, aby pomyśleć o tym, jak pozbyć się alergenów w domu.

Tak więc alergeny domowe TOP-4.

  1. Zwierzę w domu.

Wiele osób błędnie uważa, że ​​alergie są spowodowane sierścią zwierząt domowych, ale to nieprawda. Reakcja rozwija się na antygeny znajdujące się w ślinie, moczu i skórze. Wełna jest tylko nośnikiem. A ona, jak wiesz, zapycha się nawet w najbardziej odosobnionych zakątkach.

  1. Pleśń.

Pleśń jest pasożytem grzybowym, którego zarodniki mają wysoki potencjał alergizujący. Przy ciągłym wdychaniu mogą rozwinąć się nieżyt nosa, a nawet astmę oskrzelową. Dotyczy to zwłaszcza osób podatnych na alergie.

  1. Roztocza.

Sam kurz nie jest tak niebezpieczny jak żyjące w nim roztocza. I nawet nie same roztocza, ale produkty ich żywotnej aktywności.
Te mikroorganizmy żyją w dywanach, poduszkach, sofach, łóżkach i żywią się łuskami ludzkiej skóry.

  1. Pyłek.

Pyłek wielu roślin powoduje u ogromnej liczby osób silny dyskomfort, wywołuje sezonowy alergiczny nieżyt nosa i katar sienny. Przez otwarte okna cząsteczki swobodnie dostają się do domu i wywołują reakcję.

Istnieje wiele sposobów na oczyszczenie przestrzeni z alergenów. Ale przede wszystkim należy znormalizować parametry powietrza w domu, pozbyć się zbędnych rzeczy, zadbać o wysokiej jakości system wentylacji i jak najczęściej przeprowadzać czyszczenie na mokro.

Niemieckie urządzenie PuraLuft ARP-420 H sprawi, że powietrze w domu będzie czyste i umiarkowanie wilgotne.Dzięki 8-stopniowemu systemowi filtracji oczyszczacz powietrza jest w stanie wyłapać nawet tak małe cząsteczki jak pyłki roślin.

Dbamy o Ciebie!

PuraLuft

Metody Płatności
Główny partner wysyłkowy
Mit diesem Logo mцchten wir zeigen, dass wir Kunde beim Grьnen Punkt sind, und damit unseren Pflichten zur Systembeteiligung nach dem Verpackungsgesetz nachkommen wollen.
usercartphone-handsetcrossmenulist