Podstawy zdrowego mikroklimatu w przedszkolu

10 maja, 2022

Zaczynamy więc bardziej szczegółowo mówić o tym, jak stworzyć przyjazne dla środowiska warunki w pokoju ucznia.

Zdrowy mikroklimat ma bardzo realne liczby:

  • 30 m3 na godzinę świeżego powietrza z ulicy na osobę;
  • temperatura - +22 stopnie;
  • wilgotność 50-60%;
  • minimalna ilość zanieczyszczeń.

Z pewnością wielu z Was słyszało, jak dr Komarowski od wielu lat tłumaczy rodzicom, że należy regularnie wietrzyć pomieszczenie. To jest fakt.

Udowodniono naukowo, że jeśli w sypialni są 2-3 osoby, a wszystkie okna są zamknięte, to po godzinie ilość dwutlenku węgla przekracza normę. W związku z tym dziecko nie śpi, czuje się ospale, spada zdolność uczenia się, mogą przeszkadzać mu bóle głowy.

Oznacza to, że najpierw musimy zapewnić dopływ świeżego powietrza do pomieszczenia, a następnie je nawilżyć, wyczyścić, schłodzić lub ogrzać.

Ale czy wiesz, że pokój dziecięcy można przewietrzyć bez otwierania okien?

Jak? Odpowiedź jest prosta – pomoże w tym oczyszczacz powietrza.

Faktem jest, że powietrze przechodzi przez filtr powietrza regularnie, dzień po dniu, godzina po godzinie. Sprzęt pozwala nie tylko oczyścić go z wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń, ale również wypełnia go jonami ujemnymi i wilgocią.

Masz pytanie dotyczące oczyszczania powietrza lub chcesz kupić oczyszczacz powietrza? Zapraszam do kontaktu pod numerem telefonu +48 8003 211 337 lub mailem. Wszystkie konsultacje i rozmowy telefoniczne na terenie Polski są BEZPŁATNE.

PuraLuft

Metody Płatności
Główny partner wysyłkowy
Mit diesem Logo mцchten wir zeigen, dass wir Kunde beim Grьnen Punkt sind, und damit unseren Pflichten zur Systembeteiligung nach dem Verpackungsgesetz nachkommen wollen.
usercartphone-handsetcrossmenulist