Otwarte okna VS filtr powietrza

30 czerwca, 2022

Dlaczego konieczne jest przewietrzenie pomieszczenia?

Najważniejszą funkcją otwartych okien jest wymiana powietrza. Otwieramy okna, by wpuścić do domu świeże, natlenione powietrze, w zamian za wydychane przez nas bakterie, CO2 i inne produkty procesów życiowych.

Dlaczego więc potrzebujesz środka czyszczącego?

Oczyszczacz powietrza przeznaczony jest do usuwania zanieczyszczeń, zanieczyszczeń, zapachów z powietrza oraz do poprawy atmosfery w pomieszczeniu.

W rzeczywistości urządzenie pełni funkcje czyszczenia i wymiany powietrza. Po co więc kupować, skoro możesz po prostu otworzyć okno?

Rozwiążmy to.

Po pierwsze, przez otwarte okno do mieszkania w mieście dostaje się nie tylko świeże powietrze, ale także spaliny, emisje szkodliwych substancji z przedsiębiorstw i składowisk odpadów.

Jeśli mieszkasz poza miastem, jest lepiej, ale gdy sąsiedzi pomyślą o spaleniu czegoś na swoim miejscu, wietrzenie może się skończyć, nawet nie rozpoczynając.

Po drugie, w zimnych porach można wietrzyć tylko w krótkich odstępach czasu, a to może nie wystarczyć.

Dodatkowo zimą, gdy grzejniki pracują z pełną mocą, powietrze w pomieszczeniu wysycha, a gdy otwieramy okno, wilgotność nie wzrasta, a wręcz przeciwnie, jeszcze bardziej spada. I musisz pomyśleć o tym, jak utrzymać normalne parametry wilgotności.

I jeszcze jeden niuans - obok otwartego okna może przejść.

Po trzecie, w okresie kwitnienia przez okna przelatuje wiele alergenów, więc ta opcja wyraźnie nie jest odpowiednia dla osób z katarem siennym.

Po czwarte, z ulicy do domu dostaje się ogromna ilość cząsteczek kurzu, co oznacza, że ​​czeka na Ciebie codzienne sprzątanie na mokro.

Oczyszczacz powietrza radzi sobie ze swoimi funkcjami w 100% i nie sprawia kłopotów. Urządzenie z funkcją nawilżania raz na zawsze rozwiąże problem suchego powietrza.

Wady oczyszczacza powietrza to fakt, że nie jest darmowy, w przeciwieństwie do otwartego okna.

Ale jeśli chodzi o zdrowie i komfort, oszczędzanie nie jest tego warte. W końcu doskonałe zdrowie, minimalizacja zmęczenia i stresu, dobry nastrój i wysoka produktywność są znacznie ważniejsze niż wydane pieniądze.

Masz pytanie dotyczące oczyszczania powietrza lub chcesz kupić oczyszczacz powietrza? Zapraszam do kontaktu pod numerem telefonu +48 8003 211 337 lub mailem. Wszystkie konsultacje i rozmowy telefoniczne na terenie Polski są BEZPŁATNE.

Metody Płatności
Główny partner wysyłkowy
Mit diesem Logo mцchten wir zeigen, dass wir Kunde beim Grьnen Punkt sind, und damit unseren Pflichten zur Systembeteiligung nach dem Verpackungsgesetz nachkommen wollen.
usercartphone-handsetcrossmenulist