Niebezpieczne powietrze. Mity i fakty.

16 marca, 2022

Lepiej naucz się tego od nas!

Świadomy oznacza uzbrojony.

Obaliliśmy kilka mitów na temat „brudnego” powietrza. Powiedzmy teraz!

  1. MIT: Zanieczyszczenia pojawiły się wraz z rozwojem przemysłu.

FAKT: Ludzie zanieczyszczają powietrze od tysięcy lat. Wszystko zaczęło się od użycia ognia do gotowania i ogrzewania.

  1. MIT: W domu powietrze jest czystsze niż na zewnątrz.

FAKT: powietrze w pomieszczeniach jest 30 razy „brudniejsze” niż na zewnątrz. W domu ulega stagnacji i słabo krąży, stąd w naszym mikroklimacie pojawia się duże nagromadzenie niebezpiecznych cząstek. Są wyjątki! Powietrze w domu może być czyste, jeśli pokój jest szczelny lub używasz oczyszczacza powietrza.

  1. MIT: fabryki, fabryki, przedsiębiorstwa przemysłowe „psują” powietrze.

FAKT: Spaliny samochodowe odgrywają ważną rolę w zanieczyszczaniu środowiska. Drugie miejsce zajmują pożary lasów. A dopiero na trzecim miejscu jest branża.

  1. MIT: Istnieje bezpieczny poziom zanieczyszczenia powietrza.

FAKT: nie istnieje! W każdej minucie płuca przepuszczają średnio pięć litrów powietrza. Wraz z nim do płuc dostaje się kurz, pleśń i wiele innych mikrocząsteczek. Wszelkie zanieczyszczenia powietrza mają szkodliwy wpływ przede wszystkim na układ oddechowy i sercowo-naczyniowy, a także zaostrzają inne choroby.

  1. MIT: Zanieczyszczone powietrze jest niebezpieczne tylko dla płuc.

FAKT: Wzrost szkodliwych cząsteczek w powietrzu prowadzi do zmniejszenia objętości mózgu. Naukowcy przebadali 943 zdrowych osób za pomocą MRI. Okazało się, że po dłuższej ekspozycji na brudne powietrze mózg człowieka kurczy się.

  1. MIT: „brudne” powietrze dotyka wszystkich w równym stopniu.

FAKT: Najbardziej cierpią dzieci i emeryci. Dzieci są niższe, oddychają szybciej niż osoby dorosłe, a szkodliwe substancje gromadzą się bliżej ziemi. A u osób starszych ciało jest osłabione. Trudniej mu jest walczyć z wirusami wziewnymi.

Spraw, aby powietrze było czystsze w naszych rękach. Możemy zacząć być bardziej przyjazni dla środowiska i zainstalować w lokalu system oczyszczania powietrza.

Masz pytanie dotyczące oczyszczania powietrza lub chciałbyś kupić oczyszczacz powietrza? Zapraszam do kontaktu pod numerem telefonu 0800 583 77 53 lub e-mailem. Wszystkie konsultacje i rozmowy telefoniczne BEZPŁATNE.

Twój PuraLuft!

Metody Płatności
Główny partner wysyłkowy
Mit diesem Logo mцchten wir zeigen, dass wir Kunde beim Grьnen Punkt sind, und damit unseren Pflichten zur Systembeteiligung nach dem Verpackungsgesetz nachkommen wollen.
usercartphone-handsetcrossmenulist