Mity i rzeczywistość: od czego oczyszczać powietrze w domu?

9 czerwca, 2022

Pozdrowienia, drodzy czytelnicy.

Mamy nadzieję, że wielu z Was już wie, że powietrze w pomieszczeniach też jest brudne. Ponieważ zawiera cząsteczki kurzu, wirusy, bakterie, grzyby, związki lotne i inne zanieczyszczenia.

Dokonaliśmy wyboru najczęściej zadawanych pytań i postaramy się jasno wyjaśnić, co jest prawdą, a co fikcją.

  1. Dzieci wdychają więcej kurzu niż dorośli ze względu na to, że stężenie pyłu jest maksymalne na wysokości 1 metra od podłogi.

To nie jest prawda. Naukowcy odkryli, że w pomieszczeniu na wysokości 1,2 metra nad podłogą znajduje się około 1,8 miliona cząsteczek kurzu, a pod sufitem - 5,22 miliona cząsteczek kurzu.

Ze względu na to, że waga cząsteczek jest niewielka, łatwo unoszą się one w górę z dowolnego ruchu i latają po pomieszczeniu w różnym stężeniu.

  1. Roztocza żyją w kurzu, co często powoduje alergie.

Ale to prawda. Mikroskopijne owady nie są widoczne gołym okiem człowieka, ale fakt, że żyją w każdym domu, jest niepodważalnym faktem.

Roztocza nie są nosicielami chorób, nie gryzą. Ale! Jego produkty odpadowe znajdują się w powietrzu i mogą powodować alergie u ludzi.

  1. W pyle żyją wirusy, bakterie, grzyby, które są przyczyną chorób.

Prawda. Niektóre drobnoustroje są przenoszone na znaczne odległości nawet przez słabe prądy powietrza. I jeszcze jedna taka chwila – im suchsze powietrze, tym bardziej sprzyjające środowisko do rozmnażania się wielu rodzajów drobnoustrojów.

  1. Sam kurz jest alergenem.

Prawidłowy. Pył zawiera cząsteczki i substancje różnego pochodzenia, które mogą wywoływać reakcje alergiczne.

Może to być sierść zwierząt domowych, fenol i formaldehyd, które są uwalniane z mebli, chemii gospodarczej itp.

A najsmutniejsze jest to, że ani odkurzacz, ani wilgotna ściereczka nie usuwają kurzu z powietrza.

Można to zrobić tylko za pomocą oczyszczacza powietrza. Dlatego oczyszczacz powietrza jest w Twoich rękach, aby walczyć z kurzem!

Masz pytanie dotyczące oczyszczania powietrza lub chcesz kupić oczyszczacz powietrza? Zapraszam do kontaktu pod numerem telefonu +48 8003 211 337 lub mailem. Wszystkie konsultacje i rozmowy telefoniczne na terenie Polski są BEZPŁATNE.

Metody Płatności
Główny partner wysyłkowy
Mit diesem Logo mцchten wir zeigen, dass wir Kunde beim Grьnen Punkt sind, und damit unseren Pflichten zur Systembeteiligung nach dem Verpackungsgesetz nachkommen wollen.
usercartphone-handsetcrossmenulist