Jony dodatnie i ujemne

6 lipca, 2022

Prawdopodobnie wszyscy zapomnieli pomyśleć o tym, czym są jony i jaki mają ładunek. I nawet nie myśleli o wpływie tych cząstek na ludzkie ciało, cóż, na próżno. Okazuje się, że jesteśmy z nimi w bliskim kontakcie.

A więc minuta chemii z kursu szkolnego. Dodatnio naładowany jon nazywany jest kationem, a jon o ładunku ujemnym nazywany jest anionem. Oczywiście oba typy występują w naturze, są również wytwarzane przez różne urządzenia i mają pewien wpływ na człowieka.

Źródłem kationów są sprzęty AGD, które znajdują się w każdym pomieszczeniu naszego mieszkania. Telewizory, lodówki, klimatyzatory, telefony komórkowe, komputery, kuchenki mikrofalowe emitują jony dodatnie.

Okazuje się, że ludzie są narażeni na zbyt wiele kationów, co negatywnie wpływa na ich zdrowie. Długotrwała interakcja z jonami dodatnimi może prowadzić do zwiększonego stresu psychicznego, zaburzeń pracy mózgu, zmian w metabolizmie i osłabienia funkcji ochronnych układu odpornościowego.

Nawiasem mówiąc, to samo widzimy w miejscu pracy: biura są zapchane sprzętem AGD. W rezultacie jesteśmy uwięzieni, gdziekolwiek się udamy. W efekcie mamy chroniczne zmęczenie i zły nastrój.

Ale nie jest tak źle. W przyrodzie jest znacznie więcej anionów. Można je „spotkać” na plażach, w górach, na jeziorach, na wodospadach, a nawet w mieście po burzy. Zapewne zauważyłeś, jak łatwo jest się rozweselić i odmłodzić podczas spaceru na świeżym powietrzu wzdłuż jeziora? Teraz znasz odpowiedź - to wszystko wpływ jonów ujemnych.

Nie możemy jednak pozwolić sobie na codzienne wyjazdy w góry czy nad morze, aby poprawić nasze zdrowie. Co robić? Odpowiedź jest prosta – kupić urządzenie, które będzie emitować jony ujemne.

Instalując oczyszczacz powietrza z funkcją jonizacji w domu lub w biurze możesz zapomnieć o takich problemach jak ciągłe zmęczenie, ból głowy, alergie, choroby układu krążenia i nerwowego. Zauważysz, jak poprawia się Twoje samopoczucie i poczujesz przypływ sił.

Masz pytanie dotyczące oczyszczania powietrza lub chcesz kupić oczyszczacz powietrza? Zapraszam do kontaktu pod numerem telefonu +48 8003 211 337 lub mailem. Wszystkie konsultacje i rozmowy telefoniczne na terenie Polski są BEZPŁATNE.

Metody Płatności
Główny partner wysyłkowy
Mit diesem Logo mцchten wir zeigen, dass wir Kunde beim Grьnen Punkt sind, und damit unseren Pflichten zur Systembeteiligung nach dem Verpackungsgesetz nachkommen wollen.
usercartphone-handsetcrossmenulist