Jaki oczyszczacz powietrza wybrać dla alergika cierpiącego na katar sienny?

28 marca, 2022

Pyłkowica, czyli katar sienny, to reakcja alergiczna, która rozwija się u ludzi w kontakcie z pyłkiem roślinnym.

Niestety wystarczająca liczba gatunków roślin wykazuje dużą aktywność alergiczną. A to z kolei powoduje sezonowe alergie u osób wrażliwych, powoduje duży dyskomfort i zaburza zwykły tryb życia.

W ostatnim poście opublikowaliśmy mały poradnik ze wskazówkami na temat radzenia sobie z alergiami. Jednym z punktów jest zakup i montaż oczyszczacza powietrza w domu, aby osoba cierpiąca na alergię, przynajmniej w domu, czuła się całkowicie bezpiecznie.

Ale jak wybrać oczyszczacz powietrza dla osoby cierpiącej na katar sienny? Na co zwrócić uwagę?

Więc zacznijmy.

  1. Pierwszy - i najważniejszy punkt. Zwracamy uwagę na wielkość cząstek, które urządzenie jest w stanie zatrzymać. Wielkość pyłku roślinnego waha się od 0,3 do 10 mikronów. Skupiamy się na najmniejszej figurze, czyli 0,3 mikrona.
  2. Drugi punkt. funkcja nawilżacza. Tak tak. Reakcje alergiczne wywołane przez pyłki wpływają na błony śluzowe oczu i górnych dróg oddechowych. Po obrzękach bardzo wysychają, a wilgotne powietrze znacznie łagodzi stan chorego.
  3. Urządzenia z filtrami elektrostatycznymi i HEPA doskonale nadają się do usuwania pyłków roślinnych.

Dzięki działaniu filtra elektrostatycznego z powietrza eliminowane są bakterie, wirusy, pyłki i inne drobne cząstki o wielkości do 0,03 mikrona.

Filtr HEPA eliminuje najmniejsze zanieczyszczające cząsteczki z powietrza, o wielkości od 0,1 do 0,3 mikrona o 99,97%.

Metody Płatności
Główny partner wysyłkowy
Mit diesem Logo mцchten wir zeigen, dass wir Kunde beim Grьnen Punkt sind, und damit unseren Pflichten zur Systembeteiligung nach dem Verpackungsgesetz nachkommen wollen.
usercartphone-handsetcrossmenulist