Jak działa filtr plazmowy?

12 maja, 2022

Pozdrowienia, przyjaciele! W dalszym ciągu układamy systemy filtracji w oczyszczaczach powietrza „na półkach”.

Dzisiaj mówimy o filtrze plazmowym lub elektrostatycznym.

Na czym więc polega sekret tej metody filtrowania i dlaczego jest wystarczająco skuteczna?

Zasada działania tego filtra polega na tym, że generuje on napięcie około 4800 woltów. A pod wpływem prądu elektrycznego pył uzyskuje ładunek ujemny i jest przyciągany do elektrody o ładunku dodatnim.

Jeśli bardziej szczegółowo opiszesz proces, wygląda to tak:

Powietrze natychmiast przechodzi przez jonizator, który ujemnie ładuje zawarte w nim zanieczyszczenia. Następnie powietrze kierowane jest na filtr statyczny, który jest zestawem dodatnio naładowanych płytek. Jak wiesz, plus i minus się przyciągają. W rezultacie cząsteczki kurzu z ładunkiem ujemnym przyklejają się do płyt z ładunkiem dodatnim i pozostają na nich.

Dzięki działaniu filtra plazmowego z powietrza eliminowane są bakterie, wirusy, pyłki i inne drobne cząstki o wielkości do 0,03 mikrona (dla porównania jest to przybliżona średnica ludzkiego włosa).

Żywotność filtra nie jest ograniczona i nie wymaga wymiany. A to kolejny plus w skarbonce do zalet tej metody oczyszczania powietrza.

Masz pytanie dotyczące oczyszczania powietrza lub chcesz kupić oczyszczacz powietrza? Zapraszam do kontaktu pod numerem telefonu +48 8003 211 337 lub mailem. Wszystkie konsultacje i rozmowy telefoniczne na terenie Polski są BEZPŁATNE.

PuraLuft

Metody Płatności
Główny partner wysyłkowy
Mit diesem Logo mцchten wir zeigen, dass wir Kunde beim Grьnen Punkt sind, und damit unseren Pflichten zur Systembeteiligung nach dem Verpackungsgesetz nachkommen wollen.
usercartphone-handsetcrossmenulist