Jak często wymieniać filtr?

7 kwietnia, 2022

Każdy oczyszczacz powietrza ma rodzinę filtrów.

Gdyby tylko jeden filtr stał na straży czystości powietrza, nie poradziłby sobie.

Ponieważ przeciwko tak zróżnicowanym cząsteczkom zamieszkującym mikroklimat wnętrz potrzebny jest „zespół profesjonalistów”.

Na szczęście dla nas w oczyszczaczach powietrza PURALUFT system filtracji jest zawsze na wierzchu.

Filtr wstępny jako pierwszy wkracza do walki o czyste powietrze. Jest najsilniejszy w „rodzinie”. Filtr zatrzymuje duże zanieczyszczenia i cząstki, które mogą szybko wyłączyć drobniejsze filtry.

Następnie przejmuje filtr HEPA. Usuwa z powietrza cząsteczki o średnicy mniejszej niż 2,5 i 10 mikronów. Cząsteczki tej wielkości stanowią większość kurzu, a wdychane wnikają głęboko do płuc.

W porach filtra węglowego działa przyciąganie międzycząsteczkowe, dzięki czemu węgiel aktywny jest w stanie pochłaniać i zatrzymywać nieprzyjemne zapachy i związki.

Filtr TiO2 utlenia szkodliwe substancje i przyspiesza ich rozkład.

!!! Ale jest jedno ALE…

Filtry również muszą zostać wyczyszczone, aby ruszyć do walki z nową energią.

Dla Twojej wygody modele Puraluft są wyposażone w czujniki. Poinformują, że czas umyć filtry lub je wymienić.

Wymiana będzie wymagać tylko filtra HEPA i węgla (średnio raz na kilka lat). Resztę filtrów myje się po prostu pod wodą. Ekonomiczny, prawda?!

Ale zanim odłożysz filtr na swoje miejsce po umyciu, ważne jest, aby go dokładnie wysuszyć. W przeciwnym razie pleśń również „osiedli się” w filtrze powietrza.

Masz pytanie dotyczące oczyszczania powietrza lub chcesz kupić oczyszczacz powietrza? Zapraszam do kontaktu pod numerem telefonu +48 8003 211 337 lub mailem. Wszystkie konsultacje i rozmowy telefoniczne na terenie Polski są BEZPŁATNE.

PuraLuft

Metody Płatności
Główny partner wysyłkowy
Mit diesem Logo mцchten wir zeigen, dass wir Kunde beim Grьnen Punkt sind, und damit unseren Pflichten zur Systembeteiligung nach dem Verpackungsgesetz nachkommen wollen.
usercartphone-handsetcrossmenulist