Filtr UV w oczyszczaczu powietrza: czy jest szkodliwy?

13 maja, 2022

Pozdrowienia, przyjaciele! Niektóre modele naszych oczyszczaczy powietrza są wyposażone w filtr UV. Zobaczmy: „Czy filtr UV jest niebezpieczny dla zdrowia, czy jest z niego jakieś promieniowanie?”

Filtr UV to dioda UV, która działa jak sterylizator powietrza. Ultrafiolet niekorzystnie wpływa na różne mikroorganizmy: bakterie, wirusy, grzyby, a także zarodniki roślin.

Diody UV są całkowicie bezpieczne dla człowieka, dzięki innowacyjnym technologiom, według których są projektowane i produkowane. Nie emitują ozonu w czasie pracy, nie zmieniają długości fali w czasie i nie są ograniczone w użyciu.

Ponadto diody UV LED ściśle współdziałają z filtrem fotokatalitycznym, co uruchamia proces fotokatalizy, będący kolejnym etapem oczyszczania powietrza z drobnych zanieczyszczeń.

Masz pytanie dotyczące oczyszczania powietrza lub chcesz kupić oczyszczacz powietrza? Zapraszam do kontaktu pod numerem telefonu +48 8003 211 337 lub mailem. Wszystkie konsultacje i rozmowy telefoniczne na terenie Polski są BEZPŁATNE.

PuraLuft

Metody Płatności
Główny partner wysyłkowy
Mit diesem Logo mцchten wir zeigen, dass wir Kunde beim Grьnen Punkt sind, und damit unseren Pflichten zur Systembeteiligung nach dem Verpackungsgesetz nachkommen wollen.
usercartphone-handsetcrossmenulist