Czy wiesz, że jony...?

27 maja, 2022

Korzyści z jonów ujemnych są nadal niedoceniane wśród populacji.

Ale pamiętaj, jak łatwo i wesoło czujesz się nad wodospadem, ale w górach? Tak, nawet krótki spacer nad stawem lub w lesie iglastym znacznie poprawia samopoczucie.

I dlaczego? Prawidłowo! Ponieważ powietrze w pobliżu tych miejsc jest nasycone jonami ujemnymi.

Przygotowaliśmy krótką listę badań „Laboratorium jonów powietrza” Uniwersytetu Kalifornijskiego, dr Kruger:

  • Jony naładowane ujemnie działają jak słaby antybiotyk: niszczą grzyby i bakterie. Hamują rozwój patogenów wielu infekcji, a nawet powodują ich śmierć w kropli wody i ogólnie zmniejszają liczbę bakterii w parze powietrza.
  • Jony naładowane ujemnie stymulują ruchliwość jednokomórkowych organizmów żywych, a dodatnie ją hamują.
  • Wzrost wielu roślin przyspiesza działanie jonów ujemnych, a dodatnie spowalniają wzrost.
  • Jony ujemne przyczyniają się do lepszego uczenia się szczurów, wpływają także na mierzone psychofizjologicznie osłabienie strachu i paniki.
  • Jedwabniki pod wpływem jonów ujemnych miały predyspozycje do szybszego uwalniania się z poczwarek, larwy zaczynają szybciej rosnąć, pracują wydajniej i intensywniej niż w normalnych warunkach.

Dzięki takim eksperymentom mechanizm działania jonów powietrza na organizmy żywe staje się jasny.

W codziennym życiu jonizator, czyli urządzenie, które „produkuje” aniony, może w domu służyć jako źródło jonów ujemnych.

Masz pytanie dotyczące oczyszczania powietrza lub chcesz kupić oczyszczacz powietrza? Zapraszam do kontaktu pod numerem telefonu +48 8003 211 337 lub mailem. Wszystkie konsultacje i rozmowy telefoniczne na terenie Polski są BEZPŁATNE.

Metody Płatności
Główny partner wysyłkowy
Mit diesem Logo mцchten wir zeigen, dass wir Kunde beim Grьnen Punkt sind, und damit unseren Pflichten zur Systembeteiligung nach dem Verpackungsgesetz nachkommen wollen.
usercartphone-handsetcrossmenulist