Czy zanieczyszczone powietrze wpływa na serce?

23 stycznia, 2022

Kiedy słyszymy o zanieczyszczeniu powietrza, pierwszą rzeczą, o której myślimy, jest negatywny wpływ, jaki ma na płuca. Ale w rzeczywistości jest to o wiele bardziej skomplikowane.Zanieczyszczone powietrze wpływa na wiele układów narządów w ludzkim ciele.

Chcielibyśmy opowiedzieć o brytyjskim badaniu, w którym wzięło udział 4000 uczestników. Eksperyment wykazał, że ludzie mieszkający w pobliżu ruchliwych dróg i autostrad mają nieco większe serca niż ludzie mieszkający na mniej zanieczyszczonych obszarach. I to biorąc pod uwagę fakt, że uczestnicy eksperymentu mieszkali na terenach o zanieczyszczeniu nieprzekraczającym ogólnych norm środowiskowych.

W wyniku badania naukowcy odkryli związek między skutkami regularnego zanieczyszczenia a powiększonymi komorami serca. Powietrze, którym regularnie oddychasz, nawet jeśli nie jest zbyt zanieczyszczone, może z czasem uszkodzić serce. Eksperci twierdzą, że te zmiany w sercu są podobne do tych, które występują we wczesnych stadiach niewydolności serca.

Aby Twój dom był bezpieczniejszy, zaleca się zakup oczyszczaczy powietrza, ponieważ powietrze z ulicy swobodnie dostaje się do lokalu.

Jesteś dla nas ważny!

Z poważaniem, PuraLuft!

Metody Płatności
Główny partner wysyłkowy
Mit diesem Logo mцchten wir zeigen, dass wir Kunde beim Grьnen Punkt sind, und damit unseren Pflichten zur Systembeteiligung nach dem Verpackungsgesetz nachkommen wollen.
usercartphone-handsetcrossmenulist